Technologia UV-C

Zapewnienie bezpieczeństwa biologicznego to w obecnych czasach jedna z podstawowych rzeczy, które będą wymagane w prowadzeniu działalności, a także w szerokim zakresie także  gospodarstw domowych. Jednym z oręży walki z zagrożeniem biologicznym, poza zastosowaniem preparatów na bazie alkoholu, jest zastosowanie promieni UV-C

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wymienia promieniowanie UV-C jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem – światło ultrafioletowe niszczy jego cienką warstwę lipidową. Działanie promieni UV-C wykorzystuje się obecnie w specjalnych sterylizatorach do odkażania smartfonów, laptopów, przyrządów w salonach kosmetycznych oraz sprzętu medycznego. Ultrafioletem dezynfekuje się samochody, autobusy, a także produkty spożywcze, nawet mleko.

Badania naukowe jednoznacznie dowiodły skuteczność promieni UV-C w zwalczaniu pleśni, grzybów, wirusów takich jak SARS, H1N1, H5N1, koronawirusów wywołujących chorobę COVID-19 oraz niebezpiecznych, chorobotwórczych bakterii. Ta metoda dezynfekcji powietrza jest szczególnie zalecana przez WHO ponieważ jest bezpieczna i skuteczna.

Pierwsze badania nad bakteriobójczymi właściwościami promieni UV-C były przeprowadzone ponad sto lat temu a w 1903 r. przyznano nagrodę Nobla za badania nad wpływem promieni UV na bakterie gruźlicy skóry. Co więcej promienie UV C są z powodzeniem wykorzystywane do dezynfekcji wody pitnej. Oczyszczanie powietrza promieniami UV-C zwykle jest stosowane w szpitalach na blokach operacyjnych, gabinetach zabiegowych i w obiektach wojskowych.

Promienniki UV-C są znane od lat, mimo to do dziś nie uległy zbyt wielu modyfikacjom. Obecnie są produkowane jako świetlówki wyładowcze w parach rtęci. UV-C nie działa wybiórczo, niszczy praktycznie wszystkie wirusy, bakterie, roztocza a nawet pluskwy, mrówki i karaluchy. Dzięki zastosowaniu promienników UV-C jesteśmy w stanie ograniczyć przenoszenie się infekcji, co spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, klientów i w stosunku do wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwu biologicznemu pomieszczeń.

Produktem towarzyszącym promieniowaniu UV-C jest dobrze znany O3 (ozon), który występuje przy naświetlaniu promieniami UV-C. Samo ozonowanie zabija bakterie, grzyby, pleśnie ale nie jest wirusobójcze.

Zastosowania:

Nasze produkty są uniwersalne, nie tylko ze względu na możliwości montażu, ale przede wszystkim ze względu na szerokie pole zastosowań:

  • Hotele i restauracje
  • Salony fryzjerskie, kosmetyczne i SPA
  • Siłownie i fitness
  • Gabinety lekarskie
  • Sklepy
  • Biura
  • Poczekalnie
  • Szatnie, przebieralnie, toalety

ul. Beniowskiego 34, 80-382 Gdańsk
tel. 601-777-566
tel. 721-282-608
e-mail: info@luvt.pl

Opracowanie i wdrożenie nowej generacji urządzenia elektronicznego do oczyszczania powietrza dedykowanego dla osób z problemami wydolności oddechowej.
Copyright 2020

has been added to the cart. View Cart